Co z toho bude?

5. dubna 2013 v 18:22 | Majkayela |  Psáno mou fantazií
Na napsání slohovky jsme měli k dispozici dvě témata. Jsem dobrou dcerou/synem? a Člověk sám sobě nepřítelem. Já si po delším uvažování zvolila to druhé téma a možná, že to jsou vcelku jenom pořád dokola omílané žvásty, ale což no. Je to na slohovku a tam jde hlavně o výslednou známku a výsledný dojem :D

Člověk sám sobě nepřítelem
(úvaha)
Ač se to zdá nemožné, člověk si může sám sobě škodit. I když je lidská bytost na vrcholu potravního řetězce, může se také v některých případech sama stát kořistí. Zamysleme se nad tím a uveďme si několik příkladů z praxe.

Prvně se na to podívejme z ekologického hlediska. Uvědomte si, kolik pracovníků zaměstnávají elektrárny, doly nebo železárny, co všechno díky těmto podnikům máme. Jenže na druhou stranu, kdybychom se jich zbavili, mnohem snáze by se nám dýchalo a životní prostředí by si pořádně oddychlo. Jsou tady silná pro i proti a tak se naše město, Český Těšín, pravidelně usazuje na čelních místech, co se týče obsahu smogu v ovzduší. To si zaslouží gratulaci a hrdost na prosperující živnosti v naší blízkosti, které nás vynesly až navrch tohoto žebříčku. Avšak o zdraví občanů už bychom mohli polemizovat. Člověk sice potřebuje práci, suroviny a elektřinu, ale tím si také ničíme zdraví. Záleží na tom, co z toho si vybereme, nebo jak zmírníme dopady na prostředí. Příklady ničení sama sebe, ze zdravotního hlediska, je hlavně kouření, alkohol a drogy. Zkrátka všechny návykové látky, kterými se sami ničíme, přestože víme, že nám ubližují a že si na ně pěstujeme nezdravý návyk.

Pohlédněme na téma Člověk sám sobě nepřítelem z jiného úhlu pohledu. Může se lidský tvor zničit vlastními vztahy, názory a chováním ve společnosti? Ovšemže může. Každý je zodpovědný sám za sebe a tudíž by se podle toho měl také chovat. My sami se můžeme potopit až na samé dno společnosti svým vlastním přičiněním, ale také nám na to dno může "dopomoci" někdo jiný. Kámen úrazu jsou většinou různé pomluvy, závist, zrada a podobné negativní věci, kterých jsme schopni.
Na závěr by bylo dobré si říci, že každý člověk by se měl svědomitě starat o svou vnější i vnitřní "schránku" a vědomě si neškodit.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama