Štědrý den v jiné dimenzi

2. ledna 2013 v 12:54 | Majkayela |  Psáno mou fantazií
Abyste chápali, o čem píšu, pokusím se vám trochu nastínit tok svých myšlenek. Tento článek by měl být přiblížením trávení Štědrého dne i večera v úplně jiném světě než v tom lidském. Pochopitelně je to zcela vymyšlené mou fantazií, takže snad se vám tento příběh, odehrávající se v Říši nekonečna, bude líbit :)

"Cha....pokrytci. Myslí si, že slaví něco důležitého. A přitom je to jenom jejich zastaralý zvyk, který dělají každý rok, aniž by v tom viděli nějaký smysl. Pochopitelně kromě rozdávání připitomělých dárečků. Cha cha cha....velice vtipné." Bavil se nad počínáním lidí na Štědrý večer. Neměl rád lidi, stejně jako většina obyvatel žijících v Říši nekonečna. Tito lidé se od těch, co žijí na Zemi, vlastně ničím nelišili. Což se alespoň jejich vzezření týče. Chováním se, až na některé jedince, naprosto odlišovali. Netoužili po moci, bohatství, slávě,....... nezabývali se hloupostmi. Zkrátka byli to mnohem lepší lidé. Proto také jejich říše jen a jen vzkvétala. V zimě se nebe zbarvilo do fialovo-modra a ochladilo se. Ovšem v létě bylo nebe tyrkysově modré s krémovými obláčky. V tomto ročním období jste tam mohli spatřit mohutné stromy s krásnými růžovými květy, které voněly tak neuvěřitelně, až se člověku z toho motala hlava. A pak jednou za rok příjde den, kdy tyto květy opadávají a létají vzduchem. Je to překrásná podívaná, která se odehrává právě na Štědrý večer, kdy se sejdou všichni lidé z města a sledují ji. V každém městě v Nekonečné říši mají jeden jediný takovýto strom. Opadávání těchto květů znamená, že něco končí a něco nového se začíná.
Dnes měl tento den nastat a lidé doufali, že jim přinese jen to dobré. Na Říši nekonečna se snesla tma a lidé s napětím očekávali až začne bít zvon, který je svolává ke Stromu věčnosti. Stromu, který jim prozradí budoucnost. Ať už dobrou či špatnou. Ve všech obydlích se rozsvítila světla a lidé si ve svých staveních povídali a hádali, zda jim Strom vyjeví dobrou či špatnou budoucnost. Když v tom začal bít zvon ve starém kostele na začátku vesnice. Bylo to znamení. Všichni se vyhrnuli ze dveří jako velká voda a sesedli si kolem Stromu věčnosti. A čekali. Strom se začal chvět, květy se uvolňovaly a létaly vzduchem. Lidé propukli v jásot a začali slavit. Důvod byl prostý. Květy opadávají, tudíž je čeká dobrá budoucnost. Pokud by zůstaly na stromě, nebylo by to příznivé. V tomto případě však je důvod k oslavám. Malé i větší děti chytali růžové květy a utíkaly s nimi k vodopádům. Když k nim dorazily, klekly si k vodě a poslaly květy na cestu po proudu.
"Tak přesně takhle vypadá Štědrý den u nás!" pomyslel si a šel slavit s ostatními. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Měli jste radost z dárků, které jste dostali na Vánoce?

Ano
Ne

Komentáře

1 Daniella Daniella | Web | 4. ledna 2013 v 19:23 | Reagovat

Páni, moc pěkná povídka, měla bys ji někam poslat ;)

2 Majkayela Majkayela | E-mail | Web | 5. ledna 2013 v 17:45 | Reagovat

[1]: Děkují moc :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama